Jak przechowywać lakiery hybrydowe

Buteleczki z lakierem hybrydowym powinny być przechowywane z dala od naturalnego światła słonecznego. Nie stawiaj ich koło okna lub w jasnym pomieszczeniu, w którym jest dużo słońca. Najlepiej przechowywać je w ciemnym miejscu na przykład w szafie, pudełku lub szufladzie.

Jeśli lubisz mieć swoją kolekcję lakierów hybrydowych na oku, możesz ułożyć je na półeczce ale upewnij się , że miejsce jest odpowiednio zaciemnione i światło słoneczne nie pada wprost na nie. Światło UV jest tym, co powoduje utwardzanie się lakieru. Większość butelek z żelem jest nieprzezroczystych, ale niektóre z nich mogą pozwolić na niewielki dostęp światła, które z czasem zepsują Twoje lakiery. Niektóre butelki są mocno zabarwione, ale nie blokują 100% światła. Należy również unikać przechowywania lakierów w miejscach narażonych na działanie ekstremalnych temperatur, gorących lub zimnych. Stała, pokojowa temperatura jest najlepsza. Niektórzy przechowują swoje lakiery w lodówce – odradzamy to! Pod wpływem niskiej temperatury lakiery zgęstnieją i staną się niemożliwe do nałożenia, będą tworzyć smugi. Pamiętaj również, aby prawidłowo zamknąć butelki po ich użyciu, muszą być dokładnie dokręcone. Zawsze wycieraj szyjkę butelki wacikiem bezpyłowym.

Podsumowując:

  • lakiery trzymaj w zaciemnionym miejscu
  • nigdy nie pozwalaj by słońce padało bezpośrednio na buteleczkę
  • lakiery przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od grzejnika
  • zawsze dokładnie dokręcaj buteleczkę by nie dostawało się do niej powietrze i kurz
  • przemywaj szyjki lakierów po użyciu, wyciek lakieru może zniszczyć farbę pokrywającą butelkę

WSTRZĄSAJ LAKIEREM

Jeśli buteleczka z lakierem leży nieużywana przez dłuższy czas, składniki mogą zacząć się rozdzielać. Dobrym pomysłem jest potrząsanie nimi od czasu do czasu – na przykład 2 razy w tygodniu. Jeśli wybierasz kolor, który chcesz użyć do wykonania manicure hybrydowego pamiętaj o tym i przy okazji wstrząśnij wszystkimi buteleczkami. Wstrząsanie pomaga polepszyć konsystencję lakieru. Zapobiega to zepsuciu się lakieru, a także miesza pigment – lakier będzie lepiej krył.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu naprawisz błędy w przechowywaniu swoich lakierów hybrydowych – oczywiście o ile je popełniałaś!